Rozważania liturgiczne na Adwent

Przez okres Adwentu i dni świąt Bożego Narodzenia (29.11 – 26.12) chcemy zaproponować Wam rozważania liturgiczne na każdy dzień. Każdego z tych dni na naszej stronie znajdziesz komentarz do czytań na dany dzień.

Rozważania, które opublikujemy, to homilie wygłoszone w czasie adwentu przez naszego opiekuna ojca Włodzimierza Zatorskiego. Wystarczy, że danego dnia przejdziesz do naszej zakładki Asystent Duchowy – Homilie i tam znajdziesz odpowiednie rozważania „na dziś”.

Niech inspiracją do śledzenia tych komentarzy będą te słowa ojca Zatorskiego:

„Wszyscy żyjemy jakąś nadzieją i wartość naszego życia zależy od nadziei, jaką żyjemy. Jaka jest nasza nadzieja? Na co liczymy? W Biblii czytamy: Trwajcie cierpliwie, bracia, aż przyjdzie Pan (Jk 5,7), a u proroka Izajasza: Odwagi! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg. … On sam przychodzi, aby was zbawić (Iz 35,4). Nadzieja chrześcijańska jest nadzieją na przyjście Pana! Bardzo ważne dla nas jest uświadomienie sobie, że Pan przyjdzie! Na to zwraca nam uwagę Adwent, pierwszy okres roku kościelnego. Nasza wiara z natury swojej jest adwentowa, tzn. jest oczekiwaniem na przyjście Pana. Wobec tego nie możemy żyć tak, jak gdyby najważniejsze było to, co zyskamy tutaj, na ziemi. Wydaje się jednak, że wielu z nas właśnie tak żyje”.

Sprawdź zakładkę Homilie

Zespół Fundacji
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments