Wielki Post to nie tylko oczyszczenie (audio)

Wielki Post to szkoła duchowej walki. Nie chodzi w nim tylko o samo oczyszczenie. Na czym ta walka miałaby polegać? Wyjaśnia o. Konrad Małys.

O. Małys rok temu wygłosił konferencję wielkopostną, która akurat zbiegła się z pierwszym lockdownem związanym z pandemią koronawirusa. Mówił wtedy, że nawet ten trudny czas zamknięcia i ograniczeń może otwierać dla nas nowe drogi – np. drogi braterstwa i  bezinteresownej pomocy. Przekonywał też, że okres Wielkiego Postu poza wyznaniem grzechów i pojednaniem musi być też związany z pewną nową dynamiką, która pomoże nam wyjść mocniejszymi przed kolejnymi próbami. 

„Szkoła walki duchowej zakłada oczyszczenie serca, ale także stawia nas wobec nowych zadań, które musimy podjąć. Sytuacja pandemii dodatkowo skłania nas do tego, by pomyśleć o naszej drodze do wieczności” – mówił o. Konrad podczas konferencji.

„Żeby dokonało się przejście przez Jordan, w człowieku musi narodzić się pragnienie przejścia od postawy oczekiwania do świadomości, że już jestem wyposażony do drogi, że mogę działać. Warunkiem powodzenia na tej drodze będzie uważne słuchanie Pana Boga. On udzieli słuchającym swojej Mądrości” – głosił benedyktyn.

Całości konferencji można posłuchać w poniższym nagraniu na YouTubie.

Zespół Fundacji
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej Waligora
Andrzej Waligora
11 miesięcy temu

O jak dobrze! W 1ej cześci daje nam brat Konrad pokrzepienie i rozjaśnienie – jeśli z przyczyn obiektywnych nie możemy fizycznie brać udział w mszy św a wykorzystujemy w czystości serca środki audiowizualne to Bóg nie zabiera swych łask!
Dzięki bracie.