Dobry moment, żeby wesprzeć naszą fundację!

Zakupiliśmy nasze… miejsce na ziemi. Gdyby ktoś chciał poznać nas bliżej, a może i wesprzeć, to zapraszamy serdecznie. To dobry moment.

17 sierpnia wygraliśmy przetarg na zakup miejsca, w którym planujemy prowadzić działalność Fundacji Opcja Benedykta.Do zakupu brakuje nam jednak 60 000 zł. O tyle wzrosła cena w licytacji. Podpisanie aktu notarialnego odbędzie się 4 września i do tego czasu musimy zgromadzić potrzebną kwotę. Gdyby ktoś chciał poznać nas bliżej, a może i wesprzeć, to:

zapraszamy serdecznie tutaj

Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie wsparcie. Zechcemy Wam też opowiadać o tym cichym, spokojnym miejscu i pokazywać jego urocze zakątki.

Przed nami dużo pracy…u podstaw.
Nasze najbliższe plany to:
1. Zabezpieczyć budynek przed zimą, remont dachu – przygotować plan remontu w sierpniu, tak aby jak najszybciej ruszyć z pracami i zakończyć je przed zimą.
3. Izolacja i osuszenie piwnicy.

4. Do końca sierpnia przygotować plan remontu dachu, a do października plan remontu całości budynku.
5. Budowa małej pustelni dla o. Włodzimierza, tak by jak najszybciej mógł tam zamieszkać.

***

W czasie wakacyjnego pobytu fundacyjnego zespołu, podczas którego spotykaliśmy się z wykonawcami i planowaliśmy prace mieliśmy tam dwie miłe niespodzianki. Zawitał do nas oblat Piotr z żoną z Torunia. Byli w drodze na łódki i wpadli zobaczyć nasze upatrzone miejsce. Druga niespodzianka była z Warszawy – odwiedzili nas pan Krzysztof z żoną, słuchacze warszawskich spotkań benedyktyńskich. Przyjechali specjalnie z Warszawy, żeby zobaczyć to nasze miejsce marzeń, bo słyszeli o nim na spotkaniach. Pan Krzysztof  zajmuje się projektowaniem instalacji sanitarnych, ma uprawnienia inspektora nadzoru i kierownika budowy….jak znalazł 🙂

Te dwa serdeczne spotkania oraz odwiedziny na plebanii u księdza Roberta, to nie były jednak wszystkie przyjemności. Podczas obiadu w Pensjonacie i rozmowy o zakresie remontu dachu pan Andrzej z Gdańska, który przyjechał obejrzeć dach, zakomunikował nam, że zdecydowali z żoną o tym, że koszty remontu dachu, pracy ekipy wezmą na siebie. Oblicza się, że remont potrwa z miesiąc, więc i koszty będą spore. To nas naprawdę ucieszyło i wzruszyło. Serca ludzi bywają naprawdę piękne ! 🙂

Te zdarzenia silnie zainspirowały nas, żeby stworzyć listę naszych hojnych DOBROCZYŃCÓW, ludzi wspierających nas i  MODLIĆ się za nich codziennie. Modlitwa jest pierwszym i najlepszym spoiwem wspólnoty, którą pragniemy przecież tworzyć.

A w okolicy? Odwiedziliśmy kolejne ciekawe miejsce – Kadzidłowo. Jest tam świetny pensjonat, restauracja i muzeum prywatne. Wszystko to prowadzi Krzysztof Worobiec z żoną, który jest pasjonatem regionalistą, a także autorem zdjęć na naszej stronie internetowej opcjabenedykta.org. Załączamy link do ich strony, gdzie można zobaczyć to magiczne, piękne miejsce i to co oni robią, a może i zatrzymać się podczas wakacyjnych podróży? OberzaPodPsem.com.pl

Zespół Fundacji Opcja Benedykta 

Zespół Fundacji
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments