O. Konrad Małys opiekunem Fundacji

Jeszcze raz, oficjalnie i z radością informujemy, że benedyktyn tyniecki o. Konrad Małys został nowym asystentem duchowym Fundacji Opcja Benedykta.

Wydanym w styczniu dekretem opata Opactwa Benedyktynów w Tyńcu o. Konrad Małys został mianowany asystentem duchowym naszej Fundacji. Nominacja ta będzie w mocy przez rok. O. Małys jednocześnie zastąpił o. Włodzimierza Zatorskiego, który tę funkcję pełnił do swojej śmierci 28 grudnia 2020 r.

Decyzję ojca opata przyjęliśmy z ogromną radością. Cieszy nas to, że naszym opiekunem zostanie przyjaciel i współpracownik o. Włodzimierza, pomysłodawcy powstania Opcji Benedykta. Obydwaj duchowni pracowali wspólnie przy produkcji duchowej lektury w Wydawnictwie Tyniec.

O. Małys odwiedził nas już w Farynach i w Olsztynie. Niebawem przeprowadzi w okolicach Olsztyna benedyktyńskie dni skupienia. Nie możemy się doczekać 🙂

Ojciec Konrad Małys z Tyńca odwiedził Olsztyn i okolice. Spotkał się m.in. z naszą ekipą fundacyjną i abp. seniorem…

Posted by Fundacja Opcja Benedykta on Monday, January 18, 2021

O. Konrad jest cenionym rekolekcjonistą i kierownikiem duchowym. W opactwie trzykrotnie pełnił funkcję mistrza nowicjatu. Był także przeorem administratorem, a obecnie jest w Tyńcu przeorem. Na naszej stronie można przeczytać biografię o. Małysa
Pojawiły się tam też pierwsze publikacje z konferencji wygłoszonych przez naszego opiekuna. Mamy nadzieję, że niebawem będzie ich więcej.

Mamy też drugą dobrą wiadomość. Swój czynny udział w budowaniu naszej fundacji zaoferowała też benedyktynka z francuskiejgo opactwa le Bec-Hellouin, Hanna Szmigielska. Siostra Hania przebywa obecnie na terenie Polski. O. Włodzimierza Zatorskiego znała od około 30 lat. W ubiegłym tygodniu odwiedziła nas w Farynach.

Ostatnio odwiedziła nas w Farynach siostra Hanna Szmigielska, benedyktynka z francuskiejgo opactwa le Bec-Hellouin….

Posted by Fundacja Opcja Benedykta on Tuesday, February 9, 2021

Wsparcie o. Konrada i s. Hanny jest i będzie dla nas inspiracją i motywacją do działania. Dziękujemy Bogu za ich pomoc.

Zespół Fundacji
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments