Jeszcze kilka kroków, by budynek był w rękach Fundacji

Wygranie przetargu to ważny, ale nie ostatni krok do nabycia nieruchomości. Aukcja już za nami, przed nami jeszcze wpłacenie należności i podpisanie aktu notarialnego.

Ceną wywoławczą w przetargu było 154 400 zł. I na taką sumę byliśmy przygotowani.

W wyniku licytacji kwota zakupu wzrosła do 221 600 zł. Tyle musimy wpłacić na konto Urzędu Gminy Rozogi do 3 września. Akt notarialny podpisywany będzie 4 września. Notariusz, Pani Joanna Greguła, przyjedzie do Rozogów z Krakowa. Usługę wykona dla nas nieodpłatnie, za co serdecznie DZIĘKUJEMY 🙂 

Do wpłaty pełnej kwoty brakuje nam jeszcze 12 tysięcy zł. Gdyby ktoś chciał dorzucić swój cenny „wdowi grosz”, to zapraszamy i z góry DZIĘKUJEMY! Można to zrobić tutaj.

Zakupiony przez Fundację budynek szkoły w Farynach ma już blisko 100 lat, a w ostatnich latach nie był użytkowany. Konieczny będzie remont. Rozpoczniemy remontem dachu. Wykonawca, pan Andrzej z Gdańska organizuje już warunki pracy dla ekipy. W ubiegłą niedzielę był w Farynach na rekonesansie. Potrzebujemy znaleźć zakwaterowanie i zorganizować wyżywienie dla 4-osobowej ekipy remontowej. Niewykluczone jednak, że panowie będą kwaterować w szkole. Gdyby ktoś z okolicy Faryn miał do oddania łóżka, materace, grzejnik czy jakąś kuchenkę elektryczną – to prosimy o informacje. Transport zorganizujemy.

Bardzo dziękujemy za wszelkie wsparcie łącznie z licznymi gratulacjami wygranego przetargu 🙂

Zespół Fundacji
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
3 lat temu

Jestem całym sercem przy tym wzniosłym dziele i oferuję swoją pomoc i wsparcie