Jak przetrwać czas burzy?

Wielu z nas ma poczucie, że żyjemy w czasach chaosu, burzliwych przemian, próby. Ta burza przetacza się także przez Kościół. Wielu wiernych pyta: jak ją przetrwać? Gdzie się schronić? Gdzie szukać pomocy? Jak bezpiecznie dobić do brzegu?

Zachęcamy do posłuchania, jak na te pytania odpowiedzieć próbuje o. Maksymilian Nawara OSB. Nagranie jego konferencji trafiło na YouTube ponad rok temu, a niektórzy członkowie fundacji wciąż oglądają je po kilka razy.

Zespół Fundacji
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
katoliczka
katoliczka
1 rok temu

Przesłuchałam mniej więcej do 10 min. kiedy ojciec „zastanawia się” co robić. Odpowiedź jest tylko jedna- trwać przy Eucharystii. To jest jedyna i właściwa droga.
Dziwi mnie opowiadanie o lęku i bezradności. Jeżeli zabraknie Eucharystii może być problem. Póki co, go nie ma. Żywego Boga można spotkać tylko w Eucharystii i Piśmie św. z naciskiem na Eucharystię. Kluczowa walka w Kościele toczy się o Eucharystię. Wszyscy którym zależy na tym, aby Kościół trwał, żył i był prawdziwy; kapłani, zakonnicy powinni dbać o Eucharystię!.
A że Kościół jest podzielony to fakt. Jest bardzo podzielony, ale na szczęście są w nim jeszcze zdrowe enklawy. Pozdrawiam.