Duchowość benedyktyńska drogą dla każdego – wideo

– W krótkim czasie po wstąpieniu do klasztory zorientowałem się, że duchowość benedyktyńska pasuje dla wszystkich ludzi – tak ojciec Włodzimierz Zatorski zaczyna opowieść o genezie powstania Fundacji „Opcja Benedykta”. Z poniższego filmiku dowiesz się też, jaką formę może mieć fundacja już niedługo.

Zespół Fundacji
guest
4 Komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
Maciej
2 lat temu

… ojcze Włodzimierzu … od dość dawna już słucham ojca, a zaczęło się na PSPO … Opcja Benedyktyna jest niesamowicie potrzebną ”inicjatywą” myślę w ”dzisiejszych czasach” … mam takie wrażenie, że w jakiś sposób jest to niejako ”powrót” do początków wspólnot chrześcijanskich … jedno wiem – znam naprawdę wielu, którzy od dawna ojca słuchają i … dla których owo słuchanie jest ogromnie pomocne właśnie w ”życiu dla życia” … myślę, że to nie prawda, że ludzie w Polsce odchodzą od Kościoła Chrystusowego … wręcz przecienie oni Jego szukają …

Pozdrawiam
z Panem Bogiem
Maciej Jaworski

Jacek
Jacek
1 rok temu

Dzień dobry.
Od momentu kiedy natrafiłem na informację o Fundacji Opcja Benedykta i tego co się w Farynach tworzy śledzę z dużym zainteresowaniem wszystko na bieżąco i już nie mogę się doczekać kiedy będę mógł tam przyjechać i zobaczyć te dzieło na miejscu.
Jestem sympatykiem i zwolennikiem duchowości monastycznej, która na tym etapie mojego życia jest moją drogą i miejscem spotkania z Bogiem.
Pozdrawiam wszystkich którzy są w te dzieło zaangażowani i mam nadzieję że stanę się kiedyś częścią tego przedsięwzięcia.
Jacek